blog
Najczęściej popełniane błędy przy konserwacji samochodu – poznaj je!
Właściwa konserwacja pojazdu to połączenie profesjonalnej pracy mechanika, jak również małych i konsekwentnych praktyk ze strony właściciela. Niemniej jednak obie strony mogą nadal być odpowiedzialne za niektóre z najczęstszych błędów popełnianych podczas konserwacji samochodów, a jako wyspecjalizowany i profesjonalny zespół pomocy drogowej chcemy tutaj podpowiedzieć jak niektórych z nich uniknąć.
Właściciele samochodów powinni konsekwentnie praktykować dobre umiejętności konserwacji w świetle tego, że samochody są jedną z najcenniejszych inwestycji, jaką każdy może dokonać.
Aby upewnić się, że Twój samochód posłuży Ci jak najlepiej i jak najdłużej i zmniejszyć szansę, że będąc w Bydgoszczy będziesz potrzebował lawety – ważne jest, aby ćwiczyć rygorystyczny rytuał konserwacji i dbałości o szczegóły. Poniżej uwypuklamy niektóre z najczęstszych błędów konserwacji i zapewniamy kluczowe rozwiązania pozwalające uniknąć tych problemów.
Konserwacja samochodu – liczą się szczegóły!
Nigdy nie zapominaj, że nawet najmniejsze detale mogą naprawdę mieć wpływ na Twój samochód w przyszłości. Od właściwego rozruchu do sposobu wymiany wycieraczek w samochodzie – nawet mały i pozornie przyziemny akt wpłynie na całość w dłuższej perspektywie. Jest to główny powód, dla którego kierowca zaczyna mieć problemy ze swoim samochodem: po prostu zaniedbuje te najmniejsze aspekty konserwacji
Zaniedbanie filtra powietrza
Nigdy nie zakładaj, że filtr powietrza można po prostu wyczyścić…. Wymiana filtra powietrza w samochodzie jest czymś, co należy robić regularnie! Gdy poziom brudu zaczyna blokować przepływ powietrza, konieczna jest wymiana filtra. Są to dość ogólne elementy wyposażenia i dostępne w niemal każdym sklepie z częściami samochodowymi. Mając to na uwadze, każdy, kto dzwoni po nas z trasy z prośbą o awaryjne uruchomienie silnika powinien wiedzieć, że:
- zapchany filtr mógł doprowadzić do tej sytuacji
- tego zaniedbania można było łatwo uniknąć
Chcesz poznać inne błędy? Zapraszamy do kontaktu!
powrót do bloga »